top of page

Delikli Sac

Delikli olarak tasarlanan sac çeşitleri , hem yüzeysellik özelliği hem de  kullanılabilirliği kapsamında belirli bir düzendeki normal düz saclardan delinerek elde edilir. Delikli olan saclar genel anlamda ele alındığında  su ya da havanın geçebilmesini sağlayabileceği için havalandırmanın yanı sıra filtreleme gibi çeşitli alanlarda aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Metal delikli sac ve galvaniz delikli sac gibi türlerde üretilen saclar hafif ve ince yapılarıyla da dikkat çeker.

Delikli sac modelleri soğuk haddeleme işlemine tabi tutulmuş çelik ve paslanmaz formda çelik şeklindeki farklı türlere sahiptir. Metal delikli  sac modelleri eşsiz delik modelleriyle üretilmektedir. Farklı ölçülerde olabilen perfore delikli saclar maksimum gücü ve yüksek ağırlık oranlarıyla da ilgi görmektedir. Ürünler estetik açıdan son derece çekici ve işlevsel olarak da çok yönlüdür. Bu tip sacların gerek kesimi gerekse üretimi de son derece kolaydır.

Estetik açıdan son derece etkileyici bir görsel sunan perfore delikli sac malzemeler yüksek mukavemet özelliği sergiliyor olması ile ön plana çıkıyor.  Sac profillerde kullanılan delikler direnci artırıyor ve aynı zamanda hava ve ışık geçirgenliği sunuyor. Bununla birlikte gaz ve sıvıların geçişine de olarak tanıyor olması endüstriyel alanda perfore delikli sac malzemelerin daha fazla kullanılmasını beraberinde getiriyor.

bottom of page